Профілактика йододефіциту
Профілактика йододефіциту
Звертаючись до лікарів для отримання медичних довідок до школи, лікарі привертають увагу дорослих до проблеми йододефіциту у школярів, проводиться бесіда пацієнтам-учням для формування у них бережливого, дбайливого ставлення до власного життя і здоров’я, значення йоду в організмі школярів, шкідливість куріння.
Дефіцит йоду в організмі призводить до затримки росту у дітей, порушення інтелектуальної активності, розвитку та обміну речовин.
Оскільки йод не синтезується з організмі людини, він надходить в організм з їжею та в розчиненому у воді стані, тому цей мікроелемент необхідно вживати щоденно.
Багаті на йод продукти – горіхи, молоко, яйця та інші. Найбільше йоду міститься у морепродуктах – морська риба, кальмари, камбала, креветки.
В Україні почали виготовляти молоко та сир, збагачені органічним йодом.
Найкращий вибір для профілактики йодного дефіциту – це йодована сіль.
При цьому не треба збільшувати кількість солі, яку споживаєш. Йодована сіль має обмежений термін придатності – не більше як шість місяців. Тому слід купувати сіль у невеликих упаковках, щоб використати її до закінчення цього терміну. Йодовану сіль треба зберігати щільно закритою, в сухому і темному місці. Порушення умов зберігання призведе до випаровування сполук йоду. При високих температурах йод швидко вивітрюється. Тому слід додавати йодовану сіль у страви перед тим, як подати їх до столу.
В Україні ендемічними зонами по йододефіциту є західні області та Полісся. Медичним засобом для профілактики йододефіциту є препарат Йодомарин, який слід приймати тільки за рекомендацією лікаря.
Здорова нація – сильна Держава!