A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне Некомерційне Підприємство "Трускавецька Міська Лікарня" Трускавецької Міської Ради

Інформаційно-методичний лист щодо проведення з 24 по 30 квітня 2019 року Європейського Тижня імунізації

Дата: 22.04.2019 10:39
Кількість переглядів: 19

Інформаційно-методичний лист
щодо проведення з 2
4 по 30 квітня 2019 року Європейського Тижня імунізації

КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР доводить до Вашого відома, що з 24 по 30 квітня 2019 року проводиться Європейський Тиждень імунізації.
Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, 24,7% летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їх наслідками, а у дітей – 63%.
Імунізація - це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційних хвороб, зазвичай, шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби. 
Імунізація вважається одним із найбільш ефективних та економічно доцільних серед заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують на теперішній час. У зв’язку із різким зниженням розповсюдженості захворювань, які попереджаються за допомогою вакцин, та спалахів цих захворювань, за останні роки багато інфекційних захворювань відійшли в минуле. В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, який діє згідно з наказом №595 МОЗ України від 16.09.2011 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів», обов'язкова вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.
ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення дітей не менше 95% (100% охоплення не може бути через протипоказання з різних причин) - це попереджає розповсюдження захворювань.
Планова імунізація проти таких захворювань, як поліомієліт, правець, дифтерія та кашлюк щорічно рятує життя приблизно 3 мільйонів осіб в усьому світі. Окрім того, вона позбавляє мільйони людей від страждань, пов’язаних із тяжкими хворобами та інвалідністю. Зважаючи на досягнення світового співтовариства у ліквідації багатьох інфекційних захворювань, з впевненістю можна стверджувати, що майбутнє в боротьбі з інфекційними захворюваннями належить вакцинопрофілактиці.
Цікаві факти про імунізацію:
• Імунізація щорічно запобігає від 2 до 3 мільйонів випадків смерті в усіх вікових групах від дифтерії, правця, кашлюку, кору, свинки і краснухи.
• За оцінками ВООЗ в 2010 році 109 мільйонів дітей у віці до одного року було вакциновано трьома дозами вакцини проти дифтерії, правця та кашлюку.
• У 2010 році близько 19,3 мільйона дітей грудного віку не отримали основну вакцину проти дифтерії, правця та кашлюку. Майже 70% цих дітей живуть в Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Індії, Індонезії, Іраку, Нігерії, Пакистані, Уганді, Ефіопії та Південній Африці.
• У 2008 році від хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, померло близько 1,7 мільйона дітей у віці до п`яти років.
• Завдяки зусиллям з ліквідації поліомієліту сьогодні здатність ходити не втратили більше 7 мільйонів чоловік, які в іншому випадку були б паралізовані, а захворюваність на поліомієліт знизилася на 99,8%. Завершення ліквідації поліомієліту дозволить заощадити до 2035 року близько 50 мільярдів доларів США, переважно в країнах, що розвиваються.

ПРОСТІ РЕЧІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування