A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Трускавецька міська лікарня" Трускавецької міської ради

Запобігання корупції

Повідомити про корупційне правопорушення

          Законом України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) передбачено, що викривачем є фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання (ч. 1 ст. 1 Закону).

          Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави. За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, або їх близьких осіб, у зв’язку із здійсненим повідомленням про порушення вимог цього Закону, правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» (ч.1 ст. 53 Закону).

          Державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, юридичні особи публічного права та юридичні особи, зазначені в частині 2 статті 62 цього Закону, зобов’язані забезпечити функціонування внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону (ч. 1 ст. 53-1Закону).

          Викривач самостійно визначає, які канали використовувати для повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, а саме: внутрішні, регулярні або зовнішні канали (ч. 1 ст. 53-2 Закону).

          Звертаємо увагу, що повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені (абз. 2 ч. 2 ст. 53-2 Закону).

Повідомити про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення можна такими способами:

 
Ви можете подати повідомлення про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень
https://whistleblowers.nazk.gov.ua/#/

Ви можете повідомити про корупцію до НАЗК за телефоном +38(044)200-06-91 та на пошту: anticor_reports@nazk.gov.ua.

Фото без опису

Як повідомити про корупцію на порталі?
 

На порталі натисніть кнопку «Подати повідомлення про корупцію», введіть таку інформацію та оберіть такі дії:

  • оберіть організацію, про корупцію в якій ви хочете повідомити;
  • вкажіть, хто вчинив правопорушення;
  • напишіть свої особисті дані (у разі подання повідомлення із зазначенням відомостей про себе), у разі якщо ви хочете повідомити анонімно, для зручності залиште електронну пошту, на яку надійде ідентифікатор;
  • із переліку виберіть, про яке правопорушення ви бажаєте повідомити;
  • зазначте джерело отримання інформації;
  • напишіть обставини правопорушення та прикріпіть підтверджуючі матеріали;
  • поставте відмітку про ознайомлення з правилами порталу.
Зміст повідомлення
 

          Повідомлення про корупцію має містити фактичні дані про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, інше порушення Закону України «Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені.

          Фактичні дані – це відомості про обставини правопорушення, місце і час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення, тощо.

          Після завершення всіх дій ви отримаєте унікальний ідентифікатор, за допомогою якого зможете перевіряти статус повідомлення, набуття вами статусу викривача та користуватися правами і гарантіями викривача у разі набуття вами такого статусу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування